אנויה

אנויה (Anogia / Anoyia) הוא אחד הכפרים המקסימים והציוריים ביותר שיש לאי כרתים להציע, יעד אידיאלי עבור התיירים שמבקשים משהו מעבר לפינוקים והרוגע על חוף הים ובבריכה. הכפר אנויה נמצא באזור רת'ימנו (Rethymno) במרכז כרתים, הכפר מציע מראות מקסימים של בתים יווניים קלאסיים צבועים בלבן, נשים וגברים מבוגרים בלבוש מסורתי ואפשרות לראות את אורח החיים האמיתי של כרתים, גם בעידן תיירותי ומסחרי זה.

היסטוריה של אנויה

הכפר אנויה היושב לו בנוחות ובצורה קסומה בין ההרים של כרתים, מציע היסטוריה שהיא גם חזקה ומרשימה אך גם טרגית. הכפר נשרף על ידי הכובשים הטורקיים ולאחר מכן נשרף שוב על ידי הכוחות הגרמניים במלחמת העולם השנייה – כאשר בנקמה על חטיפת גנרל גרמני אספו את כל הגברים שמצאו בכפר וירו בהם למוות. לאורך השנים, תושבי אנויה התפרנסו בעיקר מרעיית צאן ומעט חקלאות – למרות תנאי האדמה הקשים באזור – ובאופן כללי חיו בצורה פשוטה ובעוני.

הגעה לאנויה

הדרך הקלה ביותר להגיע לכפר אנויה היא מבירת כרתים, הרקליון. הדרך נפלאה ומרהיבה ביופייה, עוברים דרך ההרים והכפרים המשובצים. מהרקליון יוצאים לכביש הראשי של כרתים לכיוון רת'ימנו וחאניה, לאחר זמן מה פונים לכביש הראשי הישן לכיוון גאזי ואנויה – אחרי כארבעה ק"מ יש שלטים המכווינים לכפר אנויה משמאל. אחרי הפנייה יש נסיעה לאורך  ק"מ בדרך מפותלת עם נופים מקסימים – כך שרצוי לנהוג בזהירות ולאט.

הכפר אנויה עצמו – מה יש לעשות ולראות

אנויה הוא כפר יווני קלאסי בדיוק כפי שאפשר לדמיין, הוא ציורי ונעים, נראה כמו גן עדן ממש. הכפר בנוי בצורה מדורגת, כאשר החלק העתיק יותר נמצא למעלה והשכונות החדשות למטה. מומלץ להתחיל את הסיור שלכם בכפר בכיכר המרכזית בחלק העליון של הכפר וליהנות מקפה יווני איכותי באחד מכמה בתי קפה במקום. בכיכר חנויות המוכרות תוצרת מקומית מגוונת ואיכותית כמו גבינות ולחמים. אטרקציה מוכרת של אנויה היא עבודות צמר ומוצרי אריגה הנעשים ע"י הנשים המקומיות.

בזכות גידולי צאן רבים, תוכלו ליהנות ממנות כבש משובחות ובין הטובות שניתן למצוא בכל רחבי כרתים, אלו מוגשות לצד סלטים טריים ושאר תוצרת מקומית – המחירים כיאות לכפר תיירותי בכרתים יקרים אך זה חלק מהעניין. כמו כן אפשר לראות את הכנסייה המקומית, עבודות עץ, מוזיאון לאמנות מסורתית ועוד. השיטוט עצמו ברחובות אנויה הוא אטרקציה בפני עצמו וזהו בהחלט טיול יום מומלץ מאוד לנופשים ברחבי כרתים בחודשי הקיץ.

אנו מאוד מקווים שחידשנו לכם לגבי כרתים. אז אם אתם מחפשים מלונות בכרתים וערים וכפרים בכרתים, עכשיו אחרי שאתם מכירים אותה יותר טוב תדעו היכן נמצאים אטרקציות בכרתים ונופש בכרתים.